Kõik artistid

Tanja Mihhailova

Tatjana Mihhailova (sündinud 19. juunil 1983) on Eesti poplaulja ja näitleja. Ta on sündinud Kaliningradis, Venemaal, kuid kolis juba lapsena Eestisse. Mihhailova on lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia tantsu eriala, karjääri jooksul kuulunud mitmesse bändi, astunud üles sooloartistina ning osalenud erinevates muusikalides, telesaadetes ja muudes meelelahutusprojektides.

Ta võitis 1998. aastal Lätis Jurmalas peetud võistluse "Utrennaja zvezda" ja osales 2002. aastal Balti lauluvõistlusel "Fizz superstar 2002".

Tanja Mihailova soovis astuda õppima muusikakooli, kuid teda ei võetud vastu. Seetõttu astus ta Viljandi Kultuuriakadeemiasse ja lõpetas seal tantsu eriala. Viljandi Kultuuriakadeemias õppis ta selgeks ka eesti keele. Vaatamata muusikakoolist saadud hinnangule, et tal puudub muusikaline kuulmine, on ta lauljana osalenud mitmetel laulufestivalidel ja konkurssidel ja andnud välja mitu albumit. Karjääri alguse poole väljendas Mihhailova arvamust, et Eesti muusikamaastikul ei ole venelasena võimalik läbi lüüa, kuid on karjääri edenedes meelt muutnud.

Koostöös laulja Ly Lumiste ja produtsendi Gunnar Lohoga moodustas Mihhailova 2001. aastal tüdrukutebändi Nightlight Duo.

Koostöös produtsendi ja helilooja Timo Vendtiga lõi Mihhailova 2005. aastal bändi JZ Belle.

Mihhailova sooloalbum "Gemini" ilmus 12. novembril 2012. Albumi nimi tuleb Mihhailova sodiaagimärgist – kaksikud. Enamus laule plaadil on ingliskeelsed, ainult koos elukaaslaseMikk Saarega esitatav duett "Sind ootan ikka veel" on eesti keeles.

Ta osales 2010. aastal koos Margus Hansoniga TV3-e tõsielusarjas "Laulud tähtedega". Nad jõudsid finaali ja jäid Artur Talviku ja Lenna Kuurmaa järel teiseks. Aastal 2011 osales Tanja TV3 saates "Laulupealinn".

Ta mängis peaosalist Sally Bowlesi rollis Vanemuise suurel laval muusikalis "Cabaret".

Tegi külalisesinejana kaasa Pärnus Endla teatris etendunud kantrimuusikalis "Viimane Kauboi".

Osales populaarses TV3-e teleshows "Su nägu kõlab tuttavalt". Tanja jäi Evelin Võigemasti ja Tanel Padari järel kolmandaks ning võitis parima liikumise eripreemia.

Tanja Mihhailova elukaaslane on Mikk Saar.

Tartu Kontsertkorraldus

Pakume Eesti tuntud artistide, muusikute ja instrumentalistide valmis projekte, mis on kokku sobitatud lähtudes nende eripärast, omaloomingust ja kogemusest.

Võta meiega ühendust

E: info@kontsertkorraldus.ee
T: +372 505 9625
T: +372 551 0038

Leia meid sotsiaalmeediast

Facebook Instagram Spotify

${item.title}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.