Kõik artistid

Mikk Langeproon

Mikk Langeproon on noorema põlvkonna üks silmapaistvamaid Eesti akordioniste, kes alustas akordioniõpinguid juba 8-aastaselt Tallinna muusikakoolis. Ta on end täiendanud ka Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli ning magistriõpingud sooritas ta Helsingis Sibeliuse akadeemias aastatel 2014-2019.

Mikk Langeproon on korduvalt saanud auhinnatud kohti vabariiklikel akordionikonkursitel, sh võitis ta 2014. aastal Eesti Noorte Akordionistide konkursil vanema vanusegrupi. Mikk on esindanud Eestit edukalt ka rahvusvahelisel tasandil, muuhulgas saavutas ta 2013. aastal mainekal Rahvusvahelisel Vilniuse akordionikonkursil II koha. 2013. aastal võitis ta Maxima Tulevikutalendi tiitli ja 2016. aastal pälvis Mikk Viimsi valla „Aasta muusik“ tiitli. Märkimist  väärib ka edukas esinemine telekonkursil „Klassikatähed 2016“.

Mikk Langeproon on lisaks Eesti kontserdisaalidele, raadiole ja televisioonile ülesastunud ka Soomes, Norras, Leedus, Lätis, Venemaal, Itaalias, Hiinas, Saksamaal ning Austrias. Lisaks solistitegevusele on ta tegev kammermuusikuna ning soleerinud orkestrite ees ja osalenud mitmete akordionikonkursside žüriitöös ning pidanud meistrikursusi. Tähelepanuväärsemaid esinemisi oli 2020. aasta veebruaris helilooja Tauno Aintsi akordionikontserdi maailmaesiettekanne Helsingi Kammerorkestriga. Muuhulgas kuuleb Miku akordionimängu Rasmus Merivoo filmis "Kratt" ning Mart Sanderi seriaalis „Naiste sõda“.

Tartu Kontsertkorraldus

Pakume Eesti tuntud artistide, muusikute ja instrumentalistide valmis projekte, mis on kokku sobitatud lähtudes nende eripärast, omaloomingust ja kogemusest.

Võta meiega ühendust

E: info@kontsertkorraldus.ee
T: +372 505 9625
T: +372 551 0038

Leia meid sotsiaalmeediast

Facebook Instagram Spotify

${item.title}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.