Kõik artistid

Mikk Kaasik

Mikk Kaasik on täna (2017. aastal) 14-aastane noormees, kes elab Tartumaal ja õpib Lähte Ühisgümnaasiumi 8. klassis. Mikk on eriline ja andekas ning teda iseloomustavateks märksõnadeks on muusika ja loovus.

Esimesel kolmel eluaastal oli Mikk vähese kirjaoskuse tõttu sunnitud esitama ainult omaloomingulisi laule. Lasteaeda minekust alates on Mikk esinenud nii solistina kui ka ansambliliikmena väga paljudel erinevatel üritustel, erinevatel lavadel – koolilavast Vanemuise teatri ja Estonia teatri lavani.

Eesti Meestelaulu Seltsi korraldatud üleriigilisel poiste võistulaulmisel on Mikk osalenud kolmel korral, tulles kahel korral oma vanuserühma võitjaks. 2013. aastal oli 9-aastasel Mikul selle võistluse tubli tulemuse eest võimalus esineda solistina Estonia teatri laval emadepäeva kontserdil (ca 3,5 tuhat vaatamist).

Mikk on osalenud erinevatel üleriigilistel lauluvõistlustel ja lausa kolmel korral on Mikk esindanud Tartumaad üleriigilisel laste lauluvõistlusel „Laulukarussell“ ning seda üsnagi edukalt. Laulukarussellile tiirlema viis 6-aastase Miku õpetaja Jana Käär, kelle juhendamisel esitas Mikk laulu „Politseireid“ (ca 10000 vaatamist).

Kahel korral on Mikk pääsenud Laulukarusselli finaali – aastatel 2010 ja 2012 – ning ühel korral poolfinaali. Aastal 2017, kui Mikk esitas Laulukaruselli veerandfinaalis laulu „Ohe öös“, kirjutas Delfi ka väikese loo „TULEVIKUTÄHT: Vaata, kuidas noor “Laulukarusselli” osaleja meisterlikult üht süngeimat Jaak Joala esitet pala laulab“ (youtube’s on seda esitust vaadatud ligi 8 tuhat korda).

Üleriigilisel lauluvõistlusel „Solistica“ on Mikk tulnud oma vanusegrupis kahel korral võitjaks. Sellel väga tugeval lauluvõistlusel on Mikk pälvinud erinevatel aastatel ka eripreemiaid: „Kõige noorem osaleja“ ja „Parim poiss“.

Mikk on osalenud üleriigilisel duettide konkursil, saavutades mitmeid auhinnalisi kohti ning koos Kristin Põder’iga ka esikoha. Üleriigilisel solistide võistulaulmisel „Jõulutäht“ on Mikk osalenud neljal korral, neist kolmel aastal on ta tulnud oma vanuseklassi võitjaks. Mikk on võidukalt esinenud mitmel aastal Eestisisestel lauluvõistlustel „Looduslaul“, „Viru lauluke“, „Rannu kuldnokk“, „Lähemale muusikale“, „Helisev muusika“ ja „Viisivärtnake“.

Solistina on Mikk edukalt osalenud ka mitmetel rahvusvahelistel laulukonkurssidel. Esimese rahvusvahelise võidu saavutas toona 10-aastne Mikk rahvusvahelisel laste ja noorte muusikafestivalil „Tähtede laul“ novembris 2013 Tallinnas. Sellele järgnes suurvõit – Grand Prix – mais 2014 Tartus peetud konkursil „Baltic Stars“. Esimesel välisvõistlusel „Eurojurmala“ saavutas Mikk 2014 aasta suvel Lätis omas vanuseklassis 2. koha. Järgnesid oma vanuseklassi võidud noorte lauluvõistlusel „Piirideta anded“ (2014 Läti), „Baltic Voice“ (Leedu 2015),  „Northern Lights 2016“  (Soome 2016), „Children of the XXI Century“ (Gruusia 2016), „Arpeggio International“ (Malta 2017), „Eurojurmala“ (Läti 2017), „Muzikos talentu Lyga“ (Leedu 2017) ja „Orpheus in Italy“ (Itaalia 2017). Grand Prix konkursil „Riga Symphony – Summer Stage 2016“ ja „Golden Talent 2016“ ning „Golden Talent 2017“ (Tallinn).

Mikul on olnud võimalus osaleda muusikalistes projektides koos suurte tegijatega. 2016. aastal oli Mikk vahva rüütel koos Voldemar Kuslapi, Karl Madise ja Kristjan Kasearuga. 2017. aasta sügisel laulis Mikk Allan Kasuk’i laulu „Koolitee“, mis oli 2 nädalal Raadio Elmar TOP10-s (17 tuhat kuvamist).

2010. aastast õpib Mikk laulmist Ingrid Otti juhendamisel laulustuudios Fa-diees. Laulustuudio koosseisus on Mikk osalenud muusikalides „Lumivalguke“ (I. Otti 2012) ja „Muinasjutt klaaskuulist“  (I. Otti ja H. Ruus 2016). Neist viimasega võideti Üleriigiline Laste ja Noorte Muusikateatrite festivalil Tallinnas Grand Prix.

Mikk on pälvinud Tartu kooliteatrite festivalil kahel aastal (2015 ja 2016) parima meesnäitleja tiitli.

Mikk on poiss, keda on märganud režissöör René Vilbre ja lavastajad Ain Mäeots ning Andres Dvinjaninov. Teles ja kinolinal on Mikku näha olnud detektiiv Karli rollis koguperefilmis „Väikelinna detektiivid ja Valge Daami saladus“ (R. Vilbre), Sandri osas Balti kett 25 kontserdi televaheklippides (A. Mäeots) ja Eesti Laul 2015 vaheklippides (R. Vilbre).

Vanemuise laval on Mikk üles astunud Alexandri rollis lavastuses „Fanny ja Alexander“ (lavastaja A. Mäeots), Nukitsamehe osas lavastuses „Nukitsamees“ (E. Klemens) ja Friedrich von Trapp’i osas Vanemuise muusikalis „Helisev muusika“ (A. Mäeots).

Emajõe Suveteatris kehastus Mikk neljal suvel ülelinna Vinskiks (A. Dvinjaninov).

Mikk on õppinud 7 aastat Tartu Valla Muusikakoolis klaverit. Klaveriõpetaja Olga Silajeva juhendamisel on Mikk osalenud ka konkurssidel, saavutades 3. koha Ago Russaku nimelisel VIII Noorte Pianistide Konkurssil (Tartu detsember 2015) ja 2. koha Ago Russaku nimelisel IX Noorte Pianistide Konkurssil (Tartu detsember 2016) ning 2. koha Rudolf Tobiase nimelisel XII noorte klaveriõpilaste konkurssil (Käina mai 2016).

2017. aasta kevadel lõpetas Mikk muusikakooli kiituskirjaga.

Tartu Kontsertkorraldus

Pakume Eesti tuntud artistide, muusikute ja instrumentalistide valmis projekte, mis on kokku sobitatud lähtudes nende eripärast, omaloomingust ja kogemusest.

Võta meiega ühendust

E: info@kontsertkorraldus.ee
T: +372 505 9625
T: +372 551 0038

Leia meid sotsiaalmeediast

Facebook Instagram Spotify

${item.title}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.