Kõik artistid

Germán Gholami

Germán Gholami (Germán Javier Gholami Torres-Pardo) on sündinud 1985. aastal Madridis, Hispaanias, muusikute peres. Ema María Ángeles Torres-Pardo Criado – klassikaline sopran ja Aranjuezi Kontservatooriumi kitarriõpetaja, isa Ali-Reza Gholami – džässtrompetist ja muusikaterapeut, olid ühtlasi Germáni esimesteks muusikaõpetajateks. Varajases lapsepõlves alustatud viiuliõpingutele lisandusid hiljem flöödi- ja laulutunnid. Germán Gholami on omandanud muusikalise hariduse Alcalá Ülikoolis (2012), täiendanud end rahvusvaheliselt hinnatud vokaalpedagoogide – Berle Sanford Rosehnbergi ja Jenni Anvelt-Scarafoni meistriklassides ning itaalia tenori Federico Lepre juhendamisel.

Germán Gholami klassikalise tenori karjäär algas 2012. aastal Vanemuise teatri ooperitrupis. Ta on andnud kontserte ja osalenud ooperietendustes ja muusikalides Eestis, Itaalias, Hispaanias, Iisraelis, Šotimaal, Lõuna-Koreas, Venemaal, Poolas, Soomes, Prantsusmaal, USAs.

Olulisemad ooperirollid:
2016/2017
Arturo (G. Donizetti „Lucia di Lammermmor“, Eesti)
Mozart (N. Rimski Korsakov „Mozart ja Salieri“, Eesti)
Mantova hertsog (G. Verdi "Rigoletto", Šotimaa)

2018/2019
Alfredo (G. Verdi „Traviata“, Iisrael)
Mario Cavaradossi (G. Puccini „Tosca“, Lõuna-Korea)
Don Jose (G. Bizet „Carmen“, USA)
Hyllus (G. Fr. Händel „Herakles“, Prantsusmaa).

Germán Gholami on esinenud koos Janne Ševtšenko (RO Estonia), Anneli Peebo (Viini Rahvaooper), Elina Netšajeva ja paljude pop-artistidega, aga ka Lembit Saarsalu-Olav Ehala kvartetiga projektis „Ooper ja jazz“. Solistina on esinenud koos Üle-Eestilise Noorte Sümfooniaorkestri ja Vanemusie Sümfooniaorkestriga, maestro Elio Orciuolo meistriklassis Itaalias. Pikem koostöö on toimunud ansamblitega Grupo Canzona ja Musicalis Tenors (Hispaania) ning Great Tenors (Poola).

Germán Gholami on Robert Burnsi laulukonkursi laureaat (2017, Eesti), tenorite konkursi „Opera na Zamku“ finalist (2018, Poola) ning konkursi „Jeruusalemma ooper“ finalist (2018, Iisrael)

Tartu Kontsertkorraldus

Pakume Eesti tuntud artistide, muusikute ja instrumentalistide valmis projekte, mis on kokku sobitatud lähtudes nende eripärast, omaloomingust ja kogemusest.

Võta meiega ühendust

E: info@kontsertkorraldus.ee
T: +372 505 9625
T: +372 551 0038

Leia meid sotsiaalmeediast

Facebook Instagram Spotify

${item.title}
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.